Projekt školy „72 hodin“ - 2018

 

Projekt školy „72 hodin“

 

 

     Náš Výchovný ústav, středisko výchovné péče a střední škola Buškovice

 

 

     (www.vubuskovice.cz) se ve dnech 11.  – 14. října 2018 opětovně jako každý rok zapojil do projektu „72 hodin – Ruku na to“, jež probíhá pod záštitou České rady dětí a mládeže. Letošní čtvrtý ročník se nesl v duchu hesla: „Zasaď strom Svobody k 100. výročí založení Československé republiky.

 

   Prvním cílem letošního projektu byly podzimní práce žáků Střední školy Buškovice na úklidu naší domovské obce a exteriérové úpravy pozemků a prostor patřící organizaci.

    

   Druhým cílem tohoto projektu bylo slavnostní vysazení Lípy – Stromu Svobody za účastí všech zaměstnanců a žáků.

 

   Průběh projektu

        Ve dnech 11. 10. – 14. 10. 2018 proběhly úklidové práce v obci Buškovice a prostor organizace. Konkrétně se jednalo o sběr odpadků, shrabání listí, zametání, čištění komunikací, vyřezání a prořezávání vzrostlých křovin.

 

     Projektu se denně zúčastnilo 20 žáků a 5 pedagogů. Společně tak odpracovali 460 hodin, posbírali 4 pytle plastů, téměř 2 pytle drobných odpadků, shrabali valník listí a větví a Zametli buškovické komunikace.

 

   Dne 22. 10. 2018 proběhlo na pozemku školy pod vedením ředitele Střední školy Buškovice PhDr. Mojmírem Šebkem a za účasti všech zaměstnanců a žáků školy vysazení Lípy srdčité, kterou nám darovali organizátoři projektu 72 hodin. Lípa byla vysazena k 100. výročí založení Československé republiky a nese název „ Strom svobody“.