Svět záchranářů – opět nezapomenutelný zážitek

          

Svět záchranářů – opět nezapomenutelný zážitek

 

Žáci střední školy, která je součástí Výchovného ústavu v Buškovicích, navštívili začátkem listopadu tohoto roku „Svět záchranářů“ v Karlových Varech.

Svět záchranářů je v podstatě městečko s malými domečky, kde najdete malou nemocnici, policejní služebnu i hasičskou stanici. Každý z domečků je vybaven odpovídající technikou. V nemocnici našim žákům předvedli svou práci záchranáři, na policejní stanici policisté a hasičské stanici hasiči. Zde se naši žáci naučili, jak se mají zachovat při dopravních nehodách, požáru a dalších krizových situacích a jak nejúčelněji mohou v těchto situacích pomoci.

Všichni zaměstnanci „Světa záchranářů“ se našim žákům věnovali s plným nasazením, čímž získali jejich plnou pozornost i spolupráci, což opravdu není snadné. Největším zážitkem pro naše žáky byla modelová situace chemického poplachu. Chemickou látku simulovala dýmovnice, ohrožené občany včetně zrakově a sluchově postižených a seniorů, představovali policisté, hasiči i záchranáři v civilu. Úkolem našich žáků bylo odvést všechny civilisty do bezpečí. Naši žáci spolupracovali, tak jak měli a na to, že odvedli do bezpečí všechny civilisty, byli patřičně hrdí.

Zpět do ústavu odjížděli žáci plni nezapomenutelných dojmů, s vědomím, že práce záchranářů, hasičů i policistů je hodně náročná. Všichni se shodli, že návštěva ve „Světě záchranářů“ byla největším zážitkem, který letos prožili.

     Akce byla jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, záchranáři, hasiči i policisté se nám maximálně věnovali, odpovídali na naše „všetečné“ otázky, ale také nás pochválili za naše vzorné chování.

   Těšíme se na další setkání se záchranáři, ovšem radši jen v jejich jedinečném zážitkovém školicím středisku.

 

4.jpg