Svět záchranářů – opět nezapomenutelný zážitek

          

Svět záchranářů – opět nezapomenutelný zážitek

 

Žáci střední školy, která je součástí Výchovného ústavu v Buškovicích, navštívili začátkem listopadu tohoto roku „Svět záchranářů“ v Karlových Varech.

Svět záchranářů je v podstatě městečko s malými domečky, kde najdete malou nemocnici, policejní služebnu i hasičskou stanici. Každý z domečků je vybaven odpovídající technikou. V nemocnici našim žákům předvedli svou práci záchranáři, na policejní stanici policisté a hasičské stanici hasiči. Zde se naši žáci naučili, jak se mají zachovat při dopravních nehodách, požáru a dalších krizových situacích a jak nejúčelněji mohou v těchto situacích pomoci.

Všichni zaměstnanci „Světa záchranářů“ se našim žákům věnovali s plným nasazením, čímž získali jejich plnou pozornost i spolupráci, což opravdu není snadné. Největším zážitkem pro naše žáky byla modelová situace chemického poplachu. Chemickou látku simulovala dýmovnice, ohrožené občany včetně zrakově a sluchově postižených a seniorů, představovali policisté, hasiči i záchranáři v civilu. Úkolem našich žáků bylo odvést všechny civilisty do bezpečí. Naši žáci spolupracovali, tak jak měli a na to, že odvedli do bezpečí všechny civilisty, byli patřičně hrdí.

Zpět do ústavu odjížděli žáci plni nezapomenutelných dojmů, s vědomím, že práce záchranářů, hasičů i policistů je hodně náročná. Všichni se shodli, že návštěva ve „Světě záchranářů“ byla největším zážitkem, který letos prožili.

     Akce byla jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, záchranáři, hasiči i policisté se nám maximálně věnovali, odpovídali na naše „všetečné“ otázky, ale také nás pochválili za naše vzorné chování.

   Těšíme se na další setkání se záchranáři, ovšem radši jen v jejich jedinečném zážitkovém školicím středisku.

 

4.jpgCookies používáme ke zlepšení našich webových stránek a vašeho zážitku při jejich používání. Cookies používané pro nezbytný provoz stránek již byly nastaveny. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk