Výlov kaprů z rybníka Tři Kříže v Blatně

Dne 23. listopadu se naši učitelé odborného výcviku společně s vybranými žáky zúčastnili výlovu ryb z obecního rybníka Tři Kříže v Blatně. Když přijeli na hráz rybníka, viděli, že je již rybník z velké části vypuštěn a tak všichni netrpělivě čekali na vlastní výlov.

Když se dočkali otevření česla, začala zbylá voda v rybníce rychle ubývat a v rybníce se začaly tvořit tůňky, kde uvízly desítky ryb. Naši chlapci hned bezhlavě běželi uvízlé ryby zachraňovat a neodradilo je ani všudypřítomné bahno.

Pak už jen všichni s údivem sledovali, jak se plní nádrže různými rybami. Po výlovu a naložení ryb do nádrží umístěných na nákladních automobilech, si mohli všichni z blízka prohlédnout vylovené ryby např. štiky, candáty a amury. I když se dalo čekat, že někteří žáci uvidí štiku nebo amura poprvé v životě, překvapilo nás, že více jak polovina žáků viděla živou rybu poprvé.

 

3.jpg

 

Přes zklamání, že si nikdo nesměl odnést domů ani tu nejmenší rybičku, si všichni výlov opravdu užili a vrátili se do ústavu plni nových dojmů.