Arboristé 2016

 

         Umění bez řemesla není

 

Že umění může tvořit pouze dobrý řemeslník se dne 14. 6. 2016 se přijelo přesvědčit v novém edukačním programu alboristů z Prahy několik žáků lesnického oboru ze Střední školy Buškovice, která je součástí Výchovného ústavu. Do zahrad zámku Krásný Dvůr a v přilehlém krajinářském parku přijeli žáci poznat, jak vypadá Romantická krajina dle J. R. Černína – nový edukační program pro střední školy nabízený zámkem Krásný Dvůr. Tento edukační program vedli alboristé, pod záštitou Územní památkové správy v Praze.

Arborista - stromolezec je odborník, který ošetřuje stromy ve veřejné zeleni se záměrem udržet je zdravé a ve stavu provozní bezpečnosti. Navrhuje řešení ošetření na základě arboristických znalostí a zároveň bere v potaz zájmy ochrany přírody a životního prostředí a nařízení dotýkající se bezpečnosti práce.

Žáci si vyzkoušeli práci alboristů v korunách stromů, kam se dostávali pomocí lan. Přes počáteční strach z výšek se nakonec všichni vyšplhali do korun stromů a pod dozorem odborníka, stromy prořezávali.

Zpět do ústavu se vraceli plni dojmů a nových poznatků i zkušeností.   

 

          IMG 4882